0 ks :
 x 

Ako si mám vybrať luk

1) Podľa toho si určíte ako dlhý, alebo silný luk koupíte.Platí, že čím väčšia osoba tým dlhšia luk. Dĺžka luku sa udáva v palcoch (1 "= 2,54 cm) .Ďalšie vec, ktorú je potrebné určiť, je sila luku. Silu udávame v librách (1lbs = cca0,5kg) .Platí, že čím menšiu silu máte, tým slabšie luk si zaobstaráte.

2) Ste ľavák alebo pravák? Pre ľaváka je ľavý luk s označením LH čo znamená, že luk drží v pravej ruke a tetivu naťahuje ľavú. Pre praváka je luk pravý s označením RH čo znamená, že luk drží v ľavej a tetivu naťahuje pravú.

3) Aký druh luku? Je ich hneď niekoľko.

A. Dlhé anglické luky - vyrába sedélkách od 58 palcov až do 70 palcov. Sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsených strelca a praktikuje sa s nimi streľba tzv. Inštinktívna (bez mieridiel).

B. Reflexné luky - táto kategória je skôr téžinstinktivní streľbe alebo aj 3D streľbe. Luk možné osadiť rôznymi mieridlami, zakládky šípu a stabilizátory.

C. Kladkové luky - vyrába serůzných prevedeniach. Kladkové luky sú veľmi účinné a s potrebným vybavením osadeným na luku aj veľmi presný. Kladkový luk sa dá osadiť rôznymi mieridlami, zakládky šípu, stabilizátory a tulcom. Odporúčame však sa s nami o výbere kladkového luku poradiť. Je určený predovšetkým pre dospelých, výrobcovia sa zameriavajú tiež aj na deti.

4) Výber šípu. Závisí od typu, dĺžky luku a dĺžke náťahu. Platí, že k anglickému dlhému luku sú vhodné drevené šípy. K ostatným druhom luku sú napr. Duralové, hliníkové, karbónové, sklolaminátové. Šípy majú parametre dĺžky a tuhosti. Všetko závisí od výberu luku. Odporúčame sa s nami poradiť, aké šípy vybrať. S výberom radi pomôžeme.

Pre podrobnejšie vysvetlenie môžete navštíviť web kde sa dozviete úplne všetko.

http://www.bowhunter.cz/index.php/technika/zaklady/52-vybirame-luk-cast-1

Predajca

Roman Schneider

  • Na Pěčonce 2/2162, 710 00 Ostrava
  • +420 775 295 002
  • obchod@epuskohled.cz

Prihlasovací formulár

Zaregistrujte sa a získajte výhody

Zaregistrujte si účet ešte dnes a získajte skvelé ponuky a prispôsobené produkty iba pre vás.

  • Zabezpečený registračný formulár
  • Dáta môžete kedykoľvek aktualizovať
  • Jednoduché objednávanie produktov